Flip book element

Arkadaşım Şiir – Elem Erk

Arkadaşımız şiir olmuş!

Kim olmuş, kim? Arkadaşım mı? Nasıl olmuş? Çok sevindim, zaten hep insanın bu kadar arkadaşı varsa şiir olur derdim de kimseyi inandıramazdım!

Hah, şimdi görsünler, arkadaşlık nasıl şirin, nasıl şiir olurmuş!

Görsünler, okusunlar da, onlar da arkadaşlarıyla buluşup şiir olsunlar! Bakıyorum daha sayfaları çevirir çevirmez yüzünüzde bir güneş, dudaklarınızda bir gülüş, gözlerinizde gökyüzü belirmeye başladı bile! Ee tabii insanın arkadaşları kuşlar, balıklar, kar, yağmur, gece, kediler, ay, güneş, yıldızlar, sular olunca, içine bir sevinç dolar. Sevinçten gözleri bile dolar, ama sevinçten!

Şiirin de arkadaşlık olduğunu bu güzel kitabıyla bir kez daha dile getiren sevgili şair Elem Erk ve güzelim çizgileriyle renklerin, desenlerin de şiirin en yakın arkadaşı olduğunu gösteren ve Arkadaşım Şiir’i resimleyen çizer Akşın Bike’ye, başta Su olmak üzere yeryüzündeki tüm arkadaşlarım adına çooooook teşekkür ediyorum. Ve her zaman Arkadaşım Şiir diyorum!

Haydar Ergülen

Kategoriler:
Devamını oku

Akşama Yemek Yok Yersen Öykü Var – 2

Akşama Yemek Yok, Yersen Öykü Var serisinin 2. kitabında bu kez on iki kadın, iş hayatı hikâyeleriyle okuyucuyu yine büyülü yolculuklara çıkarıyor. Değişik mesleklerden, farklı kökenlerden gelen güçlü kadınların kaleminden düşündürücü, muzip, hüzünlü, sürükleyici bir düzine öykü. “Bitmesin” diyerek okunan bu kitap on iki kadının öykülerinden oluşan bir karma sergi.

Süheyla Tibet

Pınar Salmanlı

Aytül Özer

Ayşen Küçükoğlu

Hatice Küçük

Nilüfer Köylüoğlu

Ayşe Dilek Kangal

Behiye Hacışahinoğlu

Sema Gürsoy

Semiha Babaoğlu Baysal

Müberra Alpaslan

Hülya Akbıyık

Kategoriler:
Devamını oku

Akşama Yemek Yok Yersen Öykü Var

Hikâyeler insanı zaman içinde ileriye ve geriye götürdüğü kadar, insanlığın toplumsal belleğinde de yolculuğa çıkarır. Hikâye anlatıcı, metnin içinde heyecan dolu bir serüvene sürüklenirken, önüne çıkan sürprizler ve heyecanlar en az hayattaki kadar sahicidir. Bu kitapta bir araya gelen on dört kadın, on dört evlilik hikâyesi ile okuyucuyu büyülü yolculuklara çıkarıyor.

Değişik mesleklerden, farklı kökenlerden gelen güçlü kadınların kaleminden komik, düşündürücü, muzip, sürükleyici on dört evlilik öyküsü. “Bitmesin” diyerek okunan bu kitap on dört kadının karma öykü sergisi.

Hülya Akbıyık, Benay Akyön, Sema Gürsoy, Behiye Hacışahinoğlu, Pervin Hizanlıoğlu, Demet Kaan, Ayşe Dilek Kangal, Mehtap Kök, Nilüfer Köylüoğlu, Hatice Küçük, Ayşen Küçükoğlu, Aytül Özer, Pınar Salmanlı ve Özlem Şakiroğlu’nun kaleme aldığı bu öykülere doyamayacaksınız.

Kategoriler:
Devamını oku

Mamidik Çavuş – Gazi Dedem ve Sonrası – Muhsin Coşkun

Kitapta anlatılan, İstiklâl Savaşı Gazisi büyükbabamın hikâyesidir. Kendisinden dinlediklerim arasında hafızamda kalanlar ile birlikte, çocukları, gelinleri, damatları, torunları hatta köy halkının şahit olduğu hususlardan ibarettir.

Sonrası hayata dair gözlem ve deneyimlerimi içermektedir.

Beni yazmaya iten sebeplerse; yaşam koşullarının insanları dünya çapında giderek zor duruma sokmasının yanı sıra ülkemde “bizi biz yapan değerlerin” yok edilişini sezinlemem, halkın ayrıştığını ve birbirine yabancılaştığını görmem ve geleceğe dair duyduğum endişelerdir.

Bu kitapçıkla sonraki nesillere, insanlığa dair bir katkıda bulunabilirsem, ne mutlu bana!

Kategoriler:
Devamını oku

Gül ve Lal – Gülsüm Alp

Ay ışığı değince gözlerindeki kedere
su eskir
gün taşıyamaz
gecenin yorgunluğunu.
Nereye gidersen git
dönüp geleceğin yer kalbim olacak
taşa okurum duamı
aya, yıldızlara, kuma ve suya
Ey sevgili! esmer buğdaylar boy verdi kalbimin burçlarında
yer aç omzunda
gümüş ipliklerle ördüğüm saçlarıma.

Kategoriler: Etiketler:
Devamını oku

Mehmetler – Hamdi Okur

Üç ayrı kuşağın zaman zaman yürek burkan, düşündüren, şaşırtan, gıpta ettiren son derece çarpıcı gerçek yaşam öykülerini dördüncü kuşağın kaleminden okuyarak çok farklı bir deneyim yaşayacaksınız.
Birinci Dünya Savaşında 8 yılını esir, 12 yıl kaldıktan sonra memleketine dönen bir babanın sessizliğinde ve suskunluğunda sakladığı gizemi çözmeye çalışacak, uzaklarda bırakılmış bir yüreğin yalnızlığını paylaşacaksınız.
Kocası Mehmet`in zamansız ve beklenmeyen ölümüyle 6 ayda dul kalan bir genç kadının onurlu yaşam mücadelesine hayran olacak, acısıyla hüzünleneceksiniz.
Babasını hiç göremeyen küçük Mehmet`in çocuk yaşta hayatın zorluklarıyla mücadele ederken gösterdiği dirence, tutkuya, sorumluluk duygusuna şaşıracak; onurlu, ilkeli, başarılarla dolu  ama bir o kadar da zor, trajik yaşam öyküsünü okurken sabrına, inancına, hoşgörüsüne, yaşama sevincine, görev aşkına ve memleket sevgisine gıpta edeceksiniz.
Yıllardır hayal ettiği, besleyip büyüttüğü düşünü hayata geçirerek bizlere farklı bir dünyanın kapılarını aralayan, yazdığı eserle güzel bir vefa örneği gösteren arkadaşım dördüncü kuşak Mehmet`e ( M. Hamdi Okur) teşekkür ediyorum.

Kategoriler: Etiketler: ,
Devamını oku

Ağrının Üç Hâli – Zekiye Yüksel

 24,00

Ağrının Üç Hâli – Zekiye Yüksel

Ağaçlara kurmuş senfoni orkestrasını
Kuşlar
Ağacı kuşu can bilen
Çocuklar gelsin ışık ülkesine
İçin için ağlamasın bahar
Toprakla bağını koparan insan

Ah, tetiği çeken bıçağı saplayan el
Bir çiçek dikmemiştir bahçesine
Saksısına sardunya
O kadının
Gönül gözüyle bakmamıştır
Düşünmekten işsiz erkekliğini

Nadir Kitap’tan Satın Almak İçin Tıklayın:

NADİR KİTAP’TAN SATIN AL

Trendyol’dan Satın Almak İçin Tıklayın:

TRENDYOL’DAN SATIN AL

Gittigidiyor’dan Satın Almak İçin Tıklayın:

GİTTİGİDİYOR’DAN SATIN AL

Stok kodu: 14 Kategoriler: Etiketler:
Devamını oku

Dikenli Tellerle Kanayan – Halil Alp

 15,00

Zulasındaki hasreti serdi
Gurbet sofrasına;
Kederleri tane tane dizdi,
Ağıt yakan Anaların beyaz leçeğine…
Sonra asırlık umutlarını sakladı,
Kara gözlü çocukların mangal yüreklerinde…
Yüreğindeki tüm sevgiyi boca etti üzerine
Ve ülke nakışlı bir mendile düştü gözyaşları…

Halil Alp
Kategoriler: Etiketler: , , ,
Devamını oku

Create a Flip Book for any product category. You can also select custom posts.