15 Nisan 1958 Maraş/Pazarcık doğumluyum. Orta öğrenimimi Maraş’ta bitirdim. Maraş Eğitim Enstitüsü’nü o bilindik Maraş olayları yüzünden Muğla’da bitirmek zorunda kaldım.

İlk görev yerim olan Maraş’ta bir yıl çalıştıktan sonra siyasi faaliyetlerimden dolayı gözaltına alındım. Aynı yıl görevime son verildiğinden yasaklı altı yılımı çeşitli işlerde çalışarak geçirdim. Çiftçilik, katiplik, elektrik projeleri çizimi vs…

1986 yılında tekrar döndüğüm öğretmenliği, 1990 yılında, takip, soruşturma ve saldırıya açık yerlerde yapıyor olmaktan bırakmak zorunda kaldım. Aynı yıl yurt dışına çıktım. İsviçre’de, barmenlik, migroslarda satış elemanlığı, temizlik ve iltica kamplarında çalışmak zorunda kaldım.

Okuma yazmaya ve sanata olan ilgimi, amatörce yürüttüğüm resim çalışmamı erteleyerek sürdürmeye karar verdim. İlk kitabım ”Kırmızı Fare” 2015 Mayısın’da yayımlandı.

Kırmız Fare; çeşitli yazım tekniklerini barındıran, dil, dialog zenginliği olan, yakın zaman acılarımızdan Maraş Katliamını, öncesini, sonrasını, Alevilerin azınlık korkusunu, hayatın doğal seyri içinde veren değişik bir anı roman türüdür. “Çarpı, Alevi Bir Öğretmenin Anıları” birinci kitabımın devamı niteliğindedir.

Yazım faaliyetlerim; politik makaleler, öyküler ve çeşitli dosyalar üzerinde sürüyor.

 

Evliyim, Zürichte yaşıyorum, bir oğlum var.